За стартирането на всеки бизнес първите крачки винаги са съществено значение. За да Ви помогнем да започнете да сбъдвате мечтите си, нашата гама от правни услуги ви очаква.
В И енд ЕМ Акаунтинг Груп си партнираме с висококвалифицирани и много опитни юристи, за да имаме възможността да отговорим на нуждите на Вашето предприятие от професионални правни услуги. Ежедневно бизнеса може среща различни юридически казуси, за които с радост бихме предоставили нашата помощ за успешното им решаване.
Какъв вид фирма е най-подходящо да открия?
Най-честият избор в повечето случаи е да се регистрира дружеството с ограничена отговорност (ЕООД или ООД). Разликата между тях е само в броя на съдружниците. При ЕООД имаме само един едноличен собственик на капитала, а при ООД – двама или повече. Минималният капитал, който трябва да бъде внесен с набирателната сметка на фирмата при такъв тип дружества е 2 лева.
Акционерните дружества са по-скоро подходящи за компании с възможност за инвестиции, както и по-голям оборот. Мининалният капитал за откриване на АД 50 000 лева, от които обаче могат да бъдат внесени ¼ от него, тоест 12 500 лева, а останалите да се внесът на по-късен етап.
Акционерното дружество може да бъде учредено както от едно физическо/юридическо лице, така и от 2 и повече лица – физически или юридически. В зависимост от броя на учредителите акционерното дружество се разделя на Еднолично Акционерно дружество /ЕАД/ и Акционерно дружество /АД/.
Едноличният търговец (ЕТ) също е един от вариантите, но при тази правна форма е хубаво да се знае, че ЕТ не е отделен от собственика, както е при ЕООД, ООД и АД. Това значи, че дружеството, в случая ЕТ и неговият собственик са едно, казано най-разбираемо, докато при изброениете отгоре дружества фирмата е отделен правен субект от собстеника и поради тази причина тук при ЕТ собственикът отговоря със собственото си имущество за задълженията на дружеството.
Има и още варианти, ние Ви представихме най-често използваните, за да придобиете обща представа за тях и всеки да може да избере най-подходящата правна форма за него.
Колко време отнема регистрация на фирма?
В общият случай при целият процес по регистрация на фирма със собственик българско физическо или юридическо лице отнема около 7 работни дни, може и по-малко.
Каква е процедурата по откриване на клон или юридическо лице с чужда собственост или участие?
Тук подобно на горните въпроси, процеса е сходен, само че има някои специфики, поради които процесът отнема повече време.
Ако бъдещият Управител на компанията не се намира в нашата страна при стартирането на бизнеса, е необходимо да се изготвят пълномощни, които трябва да се заверят нотариално в Българското посолство в държавата, в която се намира или ако се Българският консул се намира далеч от мястото, къдете е установено лицето, то тогава може да използва услугите и на местен нотариус, като пълномощното заверено от него се превежда на български език, легализира или заверява с апостил, ако държавата е страна по Хагската конвенция.
Другата специфика е откриването на банкова сметка на чуждестранно лице, която може да отнеме малко повече време, но макар и по сложно да е това за чуждестранните граждани, отколкото за местни е внапълно ъзможен процес.
След покриването на тези две основни стъпки, процедурата продължава идентично както и при стандартни български дружества.
Ако все още не сте открили търсената от Вас услуга, може да разгледате всички наши услуги тук или да се свържете с нас тук